Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Europos kalbų diena paminėta ir Šventežerio mokykloje. Darbas vyko ne tik klasėse, bet ir lauke. Per lietuvių, rusų, anglų kalbos pamokas mokiniai pasitikrino, kiek jie žino apie kalbas, jų vartojimą, paplitimą. Virtualioje erdvėje atliko užduotis, žaidė. Lauke ne tik piešė, bet  ir rašė žodžius įvairiomis kalbomis. Mokiniai sužinojo, kiek kalbų yra pasaulyje, kam jos reikalingos. Samprotavo, ką žmogui reiškia gimtoji kalba ir kaip ją išsaugoti.

Tikima, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo.