Vaikų vasaros stovykla KELIAUK – PAŽINK – KURK

Vaikų vasaros stovykla prasidėjo. Birželio 18 d. mokiniai susirinko į mokyklą, kur jų laukia pilna įdomių užsiėmimų programa, kurios tikslas užtikrinti vaikams aktyvų ir turiningą vasaros poilsį.

Stovyklos atidarymo dieną vykome į Rumšiškes, Lietuvos liaudies buities muziejų. Dalyvavome edukacinėje veikloje ,,Pradžios mokykla XX a. 3-4 dešimt. dailyraščio pamoka". Užsiėmimas vyko pradžios mokyklos iš Plokščių ekspozicijoje. Į užsiėmimą skambučiu pakvietė ,,mokytoja" ir pravedė tikrą 1935 m. pamoką. Pamoka baigėsi dailyraščio pratybomis, jas atlikome plunksnakočiu su plienine plunksna ir rašalu.

Aplankėme tremties ir pasipriešinimo sektorių. Pasakotoja (tremtinė) papasakojo apie 1941 m. trėmimą iš Lietuvos prie Laptevų jūros. Apžiūrėjome traukinio vagoną, kuriuo buvo tremiami žmonės, jurtą.