Sausio 13-oji paminėta ir Šventežerio mokykloje

2020-01-13

Peržiūrėti

Kaip bendrauti su lobistais?

2020-01-08

Lobistas – fizinis asmuo, vykdantis lobistinę veiklą.

Viešnagė Lazdijų socialinės globos namuose

2019-12-20

Sausio 13-oji paminėta ir Šventežerio mokykloje

2020 metų Sausio 13-ają dieną, 8.00 val. Šventežerio mokyklos langai nušvito mažomis liepsnelėmis – žvakutėmis. Pamokos prasidėjo žuvusių už Lietuvos laisvę pagerbimu. Vėliau visiems vyko pilietiškumo pamoka. Mokytojai dar kartą priminė apie tą kraupią naktį, kai už mūsų laisvę žuvo 14 nekaltų žmonių.

Po trijų pamokų vyko minėjimas. Jo pradžioje  su Sausio 13-osios įvykiais supažindino istorijos mokytojas A. Tamašauskas.  Sausio 13-osios aukas priminė ir mokiniai. Po to šaulių vedini mokiniai bėgo tradicinį bėgimą, skirtą Sausio 13-osios aukoms atminti.

Kaip bendrauti su lobistais?

Lobistas – fizinis asmuo, vykdantis lobistinę veiklą. Lobistinė veikla – fizinio asmens veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybės politikams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams ir kitiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai.

Išsamiau skaitykite šiuos dokumentus:

1. Lobizmas

Viešnagė Lazdijų socialinės globos namuose

Gruodžio 16 d. Jaunųjų valančiukų būrelio nariai ir mokinių tarybos atstovai nuvyko į Lazdijų socialinės globos namus aplankyti senelių. Popietės metu buvo nupintas Kalėdų laukimo vainikas, seneliai dalijosi prisiminimais, buvo menamos mįslės. Mokiniai linkėjo seneliams sveikatos ir  padovanojo  savo gamintus atvirukus. Šventės būtinai reikia laukti, tik tada ji bus smagi.

Baigiamasis renginys – sporto popietė

Gruodžio 9 d. Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos „Sportuok, bendrauk sužinok“ dalyviai skubėjo į Verstaminų UDC, kur laukė atvykstančių Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokyklos mokinių. Čia vyko bendras abiejų mokyklų programų baigiamasis renginys – sporto popietė. Mokiniai susipažino, draugiškai pažaidė tinklinį, pasivaržė diskgolfo mėtymo varžybose, pažaidė krepšinį, pasimankštino ant salėje esančių treniruoklių. Bet visų svarbiausia – pabendravo su bendraamžiais, kitos mokyklos mokiniais.

„Ritas rėdos ratas“

Kaip ir kasmet lapkričio 27 d. Lazdijuose vyko etnokultūros varžytuvės „Ritas rėdos ratas“.

Mokyklos komandai atstovavo devintokai Martynas Kričena, Gintarė Varaniūtė, Vasarė Pakutkaitė, Elvinas Černiauskas. Varžytuvių dalyviai atsakė į viktorinos klausimus, pristatė patiekalą, mokė visus liaudiškų žaidimų, ratelių ir šokių.

Rudaminos tradicinių amatų centre

Gruodžio 2 dieną 2-4 klasių mokiniai lankėsi Rudaminos tradicinių amatų centre, kur gamino kalėdinius žaisliukus iš molio bei kepė kūčiukus. Mokiniai daug sužinojo apie Kalėdų tradicijas bei papročius, išmoko kepti kūčiukus, mokėsi žaisti kalėdinius žaidimus, gėrė arbatą ir vaišinosi savo kepiniais. Išvykos bei edukacijos išlaidos finansuojamos iš Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projekto „Sportuok, bendrauk, sužinok" lėšų.

Projektas „Sportuok, bendrauk, sužinok" tęsiasi

Lapkričio 27 d. 8-10 klasių mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir Anatomijos muziejuje Kaune. Karo muziejuje dalyvavo edukacijoje „Žinių bomba", kurios metu komandos turėjo atrakinti užduočių dėžutes, surasti atrakinimo kodus, iššifruoti užduotis. Atsakymai į klausimus slypėjo visame muziejuje. Anatomijos muziejuje mokiniai susipažino su žmogaus kūno sandara, įvairiais organais, žalingų įpročių poveikiu sveikatai. Išvyka buvo kupina įspūdžių ir žinių.

Edukacija „Kalėdinių žaisliukų gamyba iš molio“

Lapkričio 21 d. PUG ir 1 klasės mokiniai lankėsi Lazdijų kultūros centro Rudaminos tradicinių amatų centre, kur vyko edukacija Kalėdinių žaisliukų gamyba iš molio. Visi išbandė savo meninius gebėjimus, pabendravo netradicinėje aplinkoje, pasigamino po puikų suvenyrą artėjančioms šventėms. Edukacijos ir kelionės išlaidos finansuojamos iš Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos „Sportuok, bendrauk, pažink" lėšų.

Edukacijoje „Agento Mažylio iššūkis"

Lapkričio 20 d. vykdant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projektą „Sportuok, bendrauk, pažink“ 5-7 klasių mokiniai lankėsi Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje Kaune, edukacijoje „Agento Mažylio iššūkis". Mokiniai edukacijoje virto agentais, muziejuje ieškojo atsakymų į klausimus, rado spynelių kodus, varžėsi tarpusavyje, gilino istorines žinias. Kiekviena operacija susideda iš 4 užduočių slepiamų stalčiukuose. Penktasis stalčiukas apsaugotas spynele. Atlikus visas užduotis ir suradus jų atsakymus, sužinomas spynelės kodas.