2018-11-28

Peržiūrėti

Projektas „Draugas – draugui III“ tęsiasi

Lapkričio 28 d., vykdant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projektą „Draugas – draugui III“, 5-6 klasių mokiniai lankėsi Vilniuje, Vilniaus universiteto planetariume bei Energetikos ir technikos muziejuje. Planetariume stebėjome žvaigždėtą dangų, prisiminėme, kaip svarbu saugoti aplinką kurioje gyvename. Energetikos ir technikos muziejuje atlikdami užduotis, bandėme išspręsti kas tai: Vizija, Mistika, Apgaulė ar Mokslas.

Projektas „Draugas – draugui III“ tęsiasi

Lapkričio 22 d. vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projekto „Draugas – draugui III“ dalyviai, 7-10 klasių mokiniai lankėsi Alytaus miesto teatre, edukacijoje „Komanda laikrodžio tikslumu“.  Teatro aktorė Eglė mokinius priėmė labai šiltai,  papasakojo apie savo darbą ir pasiruošimą jam. Vėliau prasidėjo įvairi veikla, kuri privertė ne tik lavinti atmintį, pastabumą, bet ir linksmai pasijuokti. Aktorės paruoštos užduotys skatino mokinius bendradarbiauti ir bendrauti, mokė klausytis ir išgirsti vieni kitus.

„Spindulio“ kino teatre

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projektas „Draugas-draugui III" įsibėgėjo. Lapkričio 19 d. 1-4 klasių mokiniai lankėsi Marijampoles Spindulio kino teatre. Visi smagiai laiką praleido žiūrėdami 3D filmą apie draugystę, drąsą ir atradimo džiaugsmą. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių bei gerų emocijų. Turiningas laisvalaikis, bendravimas su draugais yra vienas pagrindinių projekto tikslų.

Tolerancijos diena

Lapkričio 12-16 dienomis mokykloje buvo minima Tolerancijos savaitė. Tai viena iš Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos „Draugas – draugui III“ veiklų, kurios tikslas – skleisti tolerancijos idėjas ir jų reikšmę.

Visa mokyklos bendruomenė gvildeno aktualią tolerancijos reikšmę istorijos, tikybos pamokose, klasių valandėlių, popamokinės veiklos metu. Prisiminė tolerancijos sampratą, ugdė gebėjimą įžvelgti skirtumus ir juos gerbti, diskutavo tolerancijos ir pakantumo temomis, akcentavo netolerancijos atvejus ir pasekmes.

„Draugas- draugui III“

Lapkričio – gruodžio mėnesiais mokykloje vykdoma Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programa „Draugas- draugui III“.  Ši programa yra praėjusių metų Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projekto tęsinys. Jos tikslas – mokinių socialinius įgūdžius lavinti per moksleivių kūrybą, organizuoti prasmingą ir turiningą vaikų ir jaunimo laisvalaikį, ieškoti naujų darbo formų, kurios skatintų įdomią ir prasmingą popamokinę veiklą.

Programos uždaviniai:

Tarptautinis IT konkursas „Bebras 2018“

Bebras yra tarptautinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti informatiką (ar kompiuterių mokslų studijas, ar kompiuteriją) ir informatinį mąstymą – ne tik tarp įvairaus amžiaus mokytojų ir mokinių, bet ir plačiajai visuomenei. Mokykloje vykusiame  informacinių technologijų konkurse „Bebras 2018“ dalyviai „bebriškai atkakliai“ sprendė užduotis.

Pasaulinė Košės diena

Spalio 10 d. – PASAULINĖ KOŠĖS DIENA. Rytas prasidėjo gardžiais pusryčiais. Visi draugiškai skanavo ryžių košę. Šią dieną Lazdijų r. Šventežerio mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mokytojos per pirmą pamoką pakvietė mažuosius susipažinti su sveikos mitybos principais, košės nauda, atliko smagias užduotis, dalijosi košių receptais, drauge kūrė plakatus, kurie papuošė mokyklos erdvę ir taip smagiai paminėjo Košės dieną!

Dalyvauk nemokamose neformaliojo vaikų švietimo stovyklose „Pralenk ateitį“

Turing School spalio mėnesį pradeda nemokamų neformaliojo vaikų švietimo stovyklų „Pralenk ateitį“ ciklą! Visi 8-10 kl. moksleiviai, besidomintys tech naujovėmis, programavimu ar kibernetika, kviečiami rinktis iš skirtingų programų, vyksiančių savaitgalių ir atostogų metu, ir registruotis. Stovyklos vyks Vilniuje, o moksleivių kelionės į stovyklas ir iš jų bei nakvynės Vilniuje bus finansuojamos.

Moksleiviai įkvėpimo ir idėjų sėmėsi moderniųjų technologijų renginyje „#SWITCH!“

Rugsėjo 20-ąją dieną Vilniaus „Litexpo“ parodų centre vyko „#SWITCH!“ – didžiausias modernių technologijų ir verslumo renginys visame Baltijos regione. Viso renginio metu itin daug dėmesio buvo skiriama jaunosios kartos įtraukimui į moderniųjų technologijų ir verslo pasaulį.