„Šypsena į namus“

Šventežerio mokykloje nuo birželio 22 dienos pradeda startuoti jaunimo iniciatyvinės grupės parengtas projektas „Šypsena į namus“...  Apie projektą sužinojome iš mūsų mokyklos jaunimo iniciatyvinės grupės koordinatorės Jacintos Goberienės. Tad nieko nelaukę susirinkome ir pradėjome rašyti, planuoti veiklas. Kartu apsvarstėme galimas projekto idėjas, galvojome veiklas, kurios padėtų įgyvendinti idėją, kvietėme prisijungti kuo daugiau jaunimo - mokinių. Projekto idėja nebuvo atsitiktinė. Pradinis etapas buvo apibrėžtas tikslu  ̶  stiprinti bendruomenę. Ieškant atsakymų, buvo pastebėta, kad didelį nerimą kelia vieniši pensinio amžiaus žmonės, kurie atitrūksta nuo visuomenės, bendruomeninės veiklos. Dėl vienišumo ir izoliacijos nukenčia senų žmonių socialinės galimybės ir resursai. Jie atitrūksta nuo gyvenimo tempo, patiki savo santaupas sukčiams, nežino, kaip atpažinti eurą ir kokia jo nauda ir kt. Kadangi daugelis brangina gyvenimo privatumą, bendravimo trūkumas gali stimuliuoti rimtas psichines ir psichologines problemas. Išeidami į pensiją, daugelis tikisi džiaugsmo, tačiau norint užpildyti laisvą laiką, reikalingas socialinis planavimas. Išeinantys į pensiją, be jokių laisvalaikio planų, patiria tuštumo ir nereikalingumo jausmą. Efektyvus laisvalaikio planavimas padeda perimti naują ir teikiantį pasitenkinimo vaidmenį. Todėl būtinas senų žmonių laisvalaikio užimtumo planavimas, kuris paįvairintų jų kasdienybę. Taip pat bendruomenėje yra žmonių, kurie jaučia apleistumą, nes fizinės jėgos yra nusilpusios. Tokiems žmonėms reikalinga įvairiapusė pagalba. Atsižvelgdami į šiuos pastebėjimus, norime stiprinti šią bendruomenės sritį ir įgyvendindami idėją vykdysime tokias veiklas:

  • Kepsime draugystės pyragus, ugdysime suvokimą, kad kultūrinius ir socialinius pokyčius įtakotų ir vietinių žmonių veikla.
  • Sudarysime vietos bendruomenės žmonių sąrašus, kuriems reikalinga fizinė, psichologinė, socialinė pagalba populiarinti europines  vertybes.
  • Lankysime senyvo amžiaus, sergančius bei vienišus žmones, padėdami jiems atlikti paprastus darbus kasdieninėje buityje, praskaidrindami jiems dieną šypsena.
  • Būtinai įamžinsime savo darbus sukurdami filmuką „Šypsena į namus“.
  • Organizuosime  baigiamąjį labdaros renginį ,,Mūsų miestelio garbės piliečiai”.
  • Vykdysime  projekto veiklų, pasiektų rezultatų sklaidą.

 

Tikimės daug šypsenų, puikaus, turiningo laiko ir realių rezultatų.

                                                                 Šventežerio mokyklos iniciatyvinė jaunimo grupė

SPECIALISTŲ PATARIMAI


Užduokite klausimą specialistui:RENGINIAI