Mokiniai STEAM laboratorijoje

     Sausio 17 d. Šventežerio mokyklos 7-10 kl. mokinių grupė kartu su biologijos mokytoja Vilma Gražulevičiene bei mokytojo padėjėja Asta Sušinskiene lankėsi Alytaus kolegijoje, STEAM laboratorijoje. Laboratorijoje vyko praktinis užsiėmimas „Kristalų mikropasaulis”, kurio tikslas – tyrinėti laboratorijoje užaugintus bei natūraliai augaluose susiformavusių neorganinių medžiagų kristalus.

     Išklausę instruktažą, susiskirstę poromis, mokiniai kibo į darbą. Iš įvairių druskų tirpalų pasigamino kristalus, kurių įvairovę (prizmės, rombo, adatėlės ir kt. formų) stebėjo pro mikroskopą. Vėliau patys gaminosi preparatus iš augalų ir juose stebėjo kristalus, nustatinėjo formas bei grožėjosi jais. Nors darbas pareikalavo kruopštumo, kantrybės, chemijos- biologijos žinių, tačiau buvo įdomus.

     Mokiniai grižo patenkinti, dalijosi savo patirtimi, įspūdžiais ir džiaugėsi suteikta galimybe, apsilankyti ir padirbėti modernioje laboratorijoje.

 

                                              Biologijos mokytoja Vilma Gražulevičienė