Paramos akcija „Šildančios žvakės Ukrainai”

Lietuvos miestuose renkamas parafinas, vaškas ir kitos medžiagos apkasų žvakėms gaminti, kurios, atšalus orui, itin reikalingos Ukrainos kariams bei be elektros likusiems miestų gyventojams. Paramos akcija „Šildančios žvakės Ukrainai” vyko ir Šventežerio mokykloje. Šiam procesui buvo reikalingas kartonas, parafinas, vaškas ir išplautos panaudotos metalinės skardinės. Mokiniai supjaustytą kartoną suko ir įdėjo į skardines, po to užpylė vaško ir parafino mišiniu. Girdėjome, kad uždegę tokias žvakes kariai ir be elektros tiekimo likę civiliai gyventojai gali džiovinti drabužius, gaminti maistą, šildytis. Šios žvakės nuo įprastai naudojamų skiriasi tuo, jog įklotas kartonas užsidega per visa plotį ir dega iki 2-4 valandų, o litras vandens gali užvirti po 15 minučių. Mokiniai džiaugiasi pagaminę 60 žvakių ir pasidalinę šiluma su karo alinamais žmonėmis. Žvakės toliau keliaus į Veisiejus ir bus perduotos Veisiejų socialinės globos namų direktoriui Z.Kukučioniui, o vėliau pasieks Ukrainą.