Integruotos chemijos, biologijos ir matematikos pamokos Alytaus STEM prieigos centre

Sausio 10 dieną Šventežerio mokyklos 8 ir 10 klasės mokiniai su mokytojomis Vilma Gražulevičiene ir Dana Baranauskiene lankėsi Alytaus STEM prieigos centre. Biologijos ir chemijos laboratorijoje vyko integruotos chemijos, biologijos ir matematikos pamokos, kurių tema- ,,Mielių lenktynės“. Pamokos pradžioje lektorė priminė, kad mielės kvėpuoja tiek aerobiniu, tiek anaerobiniu būdu. Abiem atvejais jos išskiria medžiagų apykaitos produktą – anglies dioksidą. Mielių ląstelės turi optimalią augimo ir dauginimosi temperatūrą, labai svarbus augimui ir substratas. Supažindinus su taisyklėmis, kurių reikia laikytis laboratorijoje, mokiniai susiskirstė poromis ir atliko tiriamąjį darbą su mielėmis. Naudojosi svarstyklėmis, temperatūros matavimo termometrais, anglies dioksido jutikliais, kaitlente su magnetine maišykle bei kitomis priemonėmis. Gautus rezultatus fiksavo, analizavo, skaičiavo, Excel programa braižė grafikus ir formulavo išvadas. Nors darbas pareikalavo ne tik kruopštumo, kantrybės, bet ir biologijos, chemijos, matematikos žinių, tačiau buvo įdomu. Pamokos prabėgo labai greitai ir įdomiai. Mokiniai grįžo patenkinti, geros nuotaikos, dalijosi savo patirtimi, įspūdžiais ir džiaugėsi suteikta galimybe, apsilankyti ir padirbėti modernioje laboratorijoje.

Dana Baranauskienė ir Vilma Gražulevičienė